Selim Işık
http://selimisik.anatolianrock.com
selim ISIK
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 

tuş kilidi (eski gurup)

selim ışık gitar
teoman topcu gitar vokal
sedat özbek davul
mustafa coşkun bastuş kilidi ve istanbul birlikte (ikisi bir arada)

selim ışık-gitar
cihat omay-bas-akustik-vokal
melek omay-bas-vokal
vedat bilir-vokal
teoman topcu-akustik-vokal
sedat özbek-davulerhan turan (gitar)

ada ekspresi gitar işleri bakanıömer ilyas güney (bas)

ada ekspresi basçısı ve yeni albümleri bulup zorla dinletme bakanı :)selimgitar

selim ışık (gitar)

bu arkadaş gitar çalar.yazgı diye de bi demo yapmış kendince.sadi-erhan-levent (vokal-gitar-davul)

ada ekspresinin olmazsa olmazları.ama yoklar işte.umut yenilmez (bas)

Umut Yenilmez
15 19 1978 doğumlu Umut Yenilmez 1995 te klasik gitar çalmaya başladı.
1998'de bas gitar a geçti.Pera güzel sanatlar akademisinde eğitim gördükten sonra Nezih Yeşilnil den özel jazz bas eğitimi aldı.
Bu süre içinde çeşitli grup ve müzisyenlerle çalıştı.
bunlardan bazıları
capricorn
tuş kilidi
selim ışık yazgı albümü
ece dorsay
bdg
hüseyin turan
yıldız tilbe
kıvırcık alisedat özbek (davul)

grup trip ve tuş kilidinin davulcusu olan bu şahıs ben bildim bileli davulun üstündedir.teknik işler e de bakar.elinden her bi iş gelir.biz bozarız o yapar.sağolasın sedat iyi ki varsınvedat bilir (vokal)

20 Temmuz 1976 Istanbul dogumlu olan Vedat BILIR‘ in müzik'e olan merakı daha küçük yaşlarda orgla tanışmasıyla başladi. Uzun yıllar org çalan Vedat BILIR, okul yıllarında da korolarda görev aldı. Zaman geçtikçe gitara merak duyarak klasik gitar dersleri almaya basladı ve bunu akustik gitar takip etti. Önceleri amatörce başlayan müzik hayatının, ilerleyen zamanlarda onun yaşamında büyük değişimlere yol açacagından habersizdi. Ilk bestesi olan ‘elin oldun' parçasını 2001 yılında yaptı ve devamında birçok şarkı onu takip etti. Şarkılarını bir albüm içinde toplamaya karar verdi. Bunun için çok sevdiği dostu Bülent BIRINCI 'den destek aldı ve ilk şarkısının aranjesini yaptı. Daha sonraları yine eski dostu olan Selim ISIK ‘la bir araya geldi. Selim, onun müzik yaşamında bilgisi ve dostluğuyla çok büyük bir yere sahip oldu. Birlikte şarkılarının aranjelerini yapmaya başladılar. Selim'in de şarkılarıyla 'alın yazısı' demo albümünü meydana getirdiler.

Artık sesini duyurmaya karar veren Vedat BILIR, ilk açık hava konserini vermek üzere 2003 yılı Temmuz ayında Pendik kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde Pendik belediyesiyle anlaştı ve Selim'le birlikte ‘Tuşkilidi' grubunun temelini attılar. Gruba ritim gitar ve vokal olarak can dostları Teoman TOPÇU 'yu, yine dostları olan baş gitar ve tommaisterlari Cihat OMAYI ıi, backvokalde ve perkisyonda Melek OMAY'I, yine ritm gitarda ve elektro gitarda Özgür ASLAN'I, davulda Sedat'i dahil ettiler. Muhteşem elektro sololarıyla gruba can veren Selim ISIK ve vokalde Vedat BILIR' le 2003 yazına beş konserle girşs yaptılar. 2004 yılına gelindiğinde konserler daha da hız kazandı ve sırasıyla yedi konser Ümraniye Tantavi kültür ve sanat şenlikleri, bir konser Pendik kültür ve sanat şenlikleri, bir konser Kartal kültür ve sanat şenlikleri, bir konser Bakırköy şenlikleri ve Bursa Inegöl kültür ve sanat şenlikleri olmak üzere toplamda on bir konserle noktaladılar. 2005 yılında ise artık onlar askerdi. Vatana olan borçlarını askerlik müessesesiyle öderken aldıklari izinle Eylül 2005 de Bursa Inegöl kültür ve sanat şenlikleri çerçevesinde bir konser daha verdiler.

2006 yılı daha yoğun bir konser programıyla geçecek. Tuşkilidi grubu buna hazır…

Yaptıgı besteler, düzenlemeler ve en önemlisi dostluğuyla Selim ISIK'a, teşekkür ederimmelek İRDEM (vokal bas)

o bizim çiçeğimiz.:)
08.11.1983 DOGUMLU. PENDiK LiSESi MEZUNU.1997 YILINDA BAŞLAMIŞTIR MÜZİK HAYATINA.MSM'DE (Mujdat Gezen Sanat Merkezi) MUZiK EGiTiMiNi GELiSTiRMİŞTİR. SAN-SOLFEJ-GiTAR-BONA-RiTiM-S.TARiHi-PiYANO vb. DERSLERi ALMIŞTIR.. AYRICA OZEL OLARAK DA "SAN" DERSLERi ALMIŞTIR (referans : S. Paker). 2001 YILINDAN BERi SAHNE ALMAKTADIR. HALEN AKTiF SAHNE PERFORMANS CALISMALARINI SURDURUYOR.

CESiTLi MUZiK DERSANELERiNDE GiTAR VE NOTA DERSLERi VERiYOR. DEMO VE ALBUM CALISMALARI iCiN ZAMAN AYIRIYOR. iYi BiR POPROCK - JAZZ SOLiSTi OLMAK iSTiYOR.

DiKKATLi BiR GOZLEMCi ZiHNiYETiNE SAHiP OLMASINDAN DOLAYI SARKI SECiMLERiNDE COK iSABETLi TERCiHLER YAPMAKTADIR. CESiTLi EL PERKiSYONLARI (kastanyet, def, shaker vs) iLE GRUBUNA GUZEL RENKLER KATMAKTA. KLASiK GiTAR iLE BASLAYAN MUZiKAL GECMiSi DAHA SONRA, AKUSTiK VE SiMDi DE BAS GiTARA DONUSMUSTUR. BAS GiTARIN DOLGUN VE SICAK TINILARINA HAYRAN OLAN MELEK, SARKI SOYLERKEN BASS CALMAYI BASARABiLEN AZINLIK MUZiSYENLERDEN BiRiDiR.levent bursalı (davul)

Levent Bursalı
07 03 1978 doğumlu Levent Bursalı 1996 yılında Kocaeli Makina Mühendisliği'ni kazandı
ve eş zamanlı olarak davul çalmak için kurduğu hayalerini gerçeğe dönüştürme şansı yakaladı.
Davul hocaları Selami Sevinç ve Cem Aksel'den davul dersleri aldı.Levent Bursalı çok sayıda grup ve müzisyenle çalıştı.
bunlar
capricorn
ada ekspresi
tuş kilidi
ece dorsay
destur
buzuki orhan
çar neva
kıvırcık ali
ve çeşitli sanatçıların albümünde baget salladı
Levent Bursalı halen İstanbul da müzik yaşamına devam etmektedir...